АНТИМАФИЯ

УКРАИНСКАТА МАФИЯ В БЪЛГАРИЯ

 Има нещо, за което не се говори много, но се случва пред очите на всички. Украински престъпни групи вече действат на територията на България и това не са просто слухове. Има разследвания, арести и дори стрелба. Българската прокуратура и МВР редовно разбиват техни схеми. В същото време политици твърдят, че част от държавата е под техния контрол. Ето какво се знае до момента! През юли 2025 година е разбита голяма мрежа от измамници. Ръководителите са двама украинци, които вече имат и български документи. Заедно с четирима българи те източват хора от цяла Европа. През юни и юли 2025 година ГДБОП и прокуратурата нанасят тежки удари върху тази мрежа. На 30 юни 2025 г. започва мащабна акция в София и Ботевград. На 1 юли 2025 г. прокуратурата официално обявява разбиването на международен кана

Read More
АНТИМАФИЯ

СТАРИ НОМЕРА ИЛИ НОВО НАЧАЛО

Политическият цирк в България най-после получи нов декор, но главните актьори в него продължават да играят по стария сценарий. След като години наред ни разкарваха до урните през няколко месеца, новият парламент започна работа с големи обещания и още по-големи скандали. Истината е, че хората се умориха да слушат за светлото бъдеще, докато парите им изчезват в джобовете на шепа хора, прикрити зад депутатски имунитети и лъскави костюми. Началото на тази нова власт показва едно нещо много ясно - старите кучета трудно учат нови номера, а корупцията си остава голямата язва на държавата. Ако върнем лентата назад и сравним сегашната ситуация с предишните управляващи, ще видим, че разликата е предимно в козметичните промени. Предишните парламенти се провалиха с гръм и трясък, защото вместо да б...

Read More
АНТИМАФИЯ

ГРАЖДАНСКИ КОНТРОЛ

Всеки ден гледаме телевизия, четем новини в интернет и виждаме едно и също - политици в скъпи костюми ни обещават, че нещата ще се оправят. Говорят ни за закони, за реформи, за европейски фондове и за някакви сложни планове, от които обикновеният човек не разбира абсолютно нищо. Всичко това звучи като приказка, но когато излезем на улицата, виждаме дупките по асфалта, усещаме празния си джоб и си даваме сметка, че държавата просто не работи за нас. Истината е, че на хората по високите етажи на властта им е много удобно да говорят на сложен, почти чужд език, за да изглеждат важни и недосегаеми. Те нарочно използват тежки и претенциозни думи, за да се почувстваме ние малки, глупави и безсилни. Искат да си кажем, че тези неща са прекалено сложни за нас и че е най-добре да ги оставим те да ре

Read More