Събота сутрин е. Време за кафе – ритуал, който ни събира, събужда и понякога утешава. А днес, докато си сипваме от кафето, си сипваме и от онова познато усещане – че пак идват избори. Поредните. Нищо ново под слънцето, освен старите герои в нови костюми и още по-нови партии със стари физиономии. Познати лица, стари обещания и нови маски … Кафето горчи, но не толкова, колкото осъзнаването, че политическият сезон у нас вече не се брои в години, а в брой избирателни кампании. Свикнахме с извънредното положение не само по здравни причини, а и като политическа хронология – все сме пред нещо, което ще ни „спаси“, но все не се случва. Обещават ни промяна, а ние продължаваме да чакаме като на опашка за евтини домати – всички знаят, че няма да стигнат за всички. Спомняте ли си първите си избо...
Read MoreЕтикет: избиратели
Наскоро чух със собствените си уши ( а, вероятно го има и на видеозапис) човек от БСП да казва, с огорчение, че тази партия се е превърнала в котерия. Днес си спомних, че когато Валери Симеонов беше избран за зам. председател на Народното събрание 20 депутати от парламентарната група на тази партия бяха гласували "ЗА". И това при положение, че партията подкрепяше протеста на майките на деца с увреждания за свалянето му от поста вицепремиер. Тази година, дори към днешна дата БСП продължава да саботира и да прави всичко възможно Законът за личната помощ, на който беше вносител, да не се върне към първоначалния си вид. Вид, който беше орязан и обезглавен от герб. С най-прости думички БСП запя в хора на тези, с които УЖ се бореше. Падението е страшно, щом посегнеш на хората в най-неравностойно...
Read More